PrestaShop POLSKIE WSPARCIE Sklepy internetowe PrestaShop POTRZEBNA POMOC ?

POMOC - ROZBUDOWA - NAPRAWY - AKTUALIZACJE - KONFIGURACJA - TWORZENIE SKLEPÓW

zapraszamy do kontaktu:   axp@prodo.pl / tel. 888 537 633

Tworzenie sklepu internetowego jakie są etapy powstawania sklepu

 

Z założeniem własnego sklepu internetowego jest tak naprawdę tak, jak z każdą nowością w naszym życiu. Zasadniczo boimy się nowości, gdyż takie właśnie poczucie wzbudza w nas to co nieznane. Zawsze zatem musimy dokonać pewnego rodzaju przełamania, by mierzyć się z nowościami, ale też i rozwijać, gdyż tylko w ten sposób jest on możliwy.

 

Przystępując zatem do tworzenia sklepu internetowego, zderzymy się na samym początku z ogromem zadań i elementów niezbędnych do jego powołania do życia. Niektóre z nich będą naprawdę trudne, inne mniej istotne, a jeszcze inne wręcz błahe i proste po bliższym zapoznaniu się z nimi.

 

Generalnie na proces powoływania do życia sklepu internetowego składać się powinny następujące czynności czy też elementy:

 

  • Rynek i jego analiza. To etap, w którym należałoby zdefiniować i bardzo dobrze poznać segment rynku, na którym pragniemy zaistnieć. Dogłębna analiza istniejących konkurentów pozwoli uniknąć wielu błędów już na starcie.

 

  • Strategia działania. Tutaj należy odpowiedzieć sobie na pytanie do kogo i w jaki sposób pragniemy trafić z naszą ofertą. Jasna i precyzyjna strategia jest podstawą sukcesu.

 

  • Nazwa, domena i oprogramowanie. Ten etap jest również niezwykle istotny, gdyż mowa jest tutaj o wyborze dokonywanym na lata. W tym kontekście należy postawić się w roli potencjalnego klienta i zastanowić się jakich słów czy skojarzeń on użyje, by odnaleźć sklep w przestrzeni wirtualnej. Równie ważny jest tutaj dobór oprogramowania, gdyż raz dokonany wybór doprawdy trudno zmienić.

 

  • Niezbędne formalności. Założenie sklepu internetowego to nie tylko kwestia chwytliwej nazwy, domeny, oprogramowania i zawartości. By sklep funkcjonował właściwie i zgodnie z prawem trzeba też przejść przez takie procesy, jak zgłoszenie bazy do GIODO, podpięcie operatora płatności kartowych czy też skorzystanie z usług firmy kurierskiej.

 

  • Statystyki i ich analiza. Aby sklep mógł się rozwijać, niezbędnym jest bieżące analizowanie ruchu na stronie. Każdy sprzedający powinien doskonale orientować się skąd pochodzą odwiedzający sklep klienci, jakich towarów poszukują i jakie źródła reklamy do sklepu ich przywiodły. Informacje takie są bezcenne w kontekście właściwej strategii działania.

 

  • Niezbędne strony informacyjne. Każdy sklep internetowy musi posiadać czytelne i w pełni rzetelne strony informacyjne. Muszą znaleźć się tutaj zapisy o właścicielu, regulamin funkcjonowania, informacje o kosztach i rodzajach dostawy, sposobach płatności, jak i reklamacjach czy też zwrotach.

 

  • Zatowarowanie sklepu. Właściwe umieszczenie towarów to podstawa sukcesu. Należy pamiętać, by opisy, jak i zdjęcia były w pełni autorskie, gdyż tylko wówczas mają szansę wybić się pośród konkurencji. Opisy powinny przede wszystkim skupiać się na wyeksponowaniu korzyści, jakie potencjalny klient otrzyma dokonując właśnie tego zakupu.

 

  • Testy i działania marketingowe. To ostatni etap, który jednak będzie trwał stale. Eliminowanie pojawiających się błędów, jak i kampania reklamowa są tymi elementami, które decydują o powodzeniu całego projektu.

 

Podsumowując, założenie własnego sklepu internetowego nie jest czymś abstrakcyjnym. Wystarczy bowiem krok po kroku, z odpowiednim zaangażowaniem, przejść poszczególne etapy, by powstały sklep internetowy zaistniał na rynku.

 

 

Chcą Państwo uruchomić sklep ? zapraszamy do kontaktu doradzimy podpowiemy pomożemy

tel: 888 537 633

e-mail: axp@prodo.pl

Nasza oferta na wykonanie sklepu: tworzenie sklepu