PrestaShop POLSKIE WSPARCIE Sklepy internetowe PrestaShop POTRZEBNA POMOC ?

POMOC - ROZBUDOWA - NAPRAWY - AKTUALIZACJE - KONFIGURACJA - TWORZENIE SKLEPÓW

zapraszamy do kontaktu:   axp@prodo.pl / tel. 888 537 633

Presta shop migracja 1.6 do 1.7

Aktualizacja presta shop do nowszej wersji z 1.6 do 1.7

Niestety ale sklep PrestaShop 1.6 oraz wcześniejsze wersje nie są już wspierane brak wydawania poprawek, aktualizacji oraz brak innych form wsparcia co wpływa negatywnie na bezpieczeństwo sklepu, a pamiętać należy że nie tylko RODO ale również zaufanie naszych klientów którzy powierzają nam dane wymaga od nas posiadania najnowszej i bezpiecznej wersji sklepu. Nikt przecież rejestrujący się w sklepie klientów nie ma ochoty na to by jego dane wyciekły po włamaniu do sklepu.

Dodatkowo zaczyna brakować modułów do starszych wersji presta shop bo nowe moduły są pisane pod najnowszą wersję sklepu czyli 1.7.

Często dzwoniąc klienci pytają się nas czy są w stanie wykonać aktualizację sklepu darmowym modułem Aktualizacja 1 kliknięciem, niestety odpowiedź brzmi NIE o ile aktualizacja tym modułem da nam możliwość zaktualizowania do ostatniej wydanej wersji 1.6.1.24 to to też nie zawsze z powodzeniem zależnie od posiadanego szablonu modułów itp, to aktualizacja do 1.7 prawie na pewno się nie powiedzie.  

Aby poprawnie wykonać aktualizację z 1.6 (lub wcześniejszych wersji presty np. 1.4 lub 1.5) do 1.7 potrzeba jest nie tylko wiedza merytoryczna z zakresu konfiguracji sklepu ale też programistyczna.

Co więcej wykonywaliśmy już poprawki po "pseudo migracjach" innych firm gdzie po takiej migracji nowy sklep miał problemy ze stanem produktów, znikającymi produktami, lub brakiem zamówień klient zamawia produkt dostaje email o zamówieniu ale zamówienie nie pojawia się w sklepie w panelu administracyjnym. 

Wykonywaliśmy już wiele migracji, w tym również poprawki po innych firmach po migracjach błędnie przeprowadzonych, i tu nie ma co oszczędzać na finansach bo źle wykonana migracja może unieruchomić sklep na wiele tygodni !.

Aktualizacja sklepu ze starszej wersji 1.6 do 1.7 jak to się robi, a raczej jak to my wykonujemy:

1. uruchamiamy nowy sklep na tymczasowej subdomenie wykonujemy pełne wdrożenie grafiki, konfiguracji sklepu, wdrożenie RODO, dokumentacji itd.

2. dokonujemy przeniesienia wszystkich danych ze starego sklepu:

- kategorie oraz podkategorie,

- produkty ze zdjęciami,

- cechy produktów i ich ustawienia,

- waluty,

- dane wysyłek,

- podstrony cms,

- dane klientów i ich konta (wraz z historią zamówień)

- stare zamówienia

- ustawienia dodatkowe konfiguracyjne sklepu,

czyli przenosimy dosłownie wszystko co było dostępne w starym sklepie.

Po sprawdzeniu poprawności przeniesionych danych również na poziomie bazy danych msql przenosimy nowy sklep pod domenę docelową pod którą istniał sklep na starszej wersji presty.

Naszym zdaniem jest to najbardziej optymalne rozwiązanie bo podczas update sklepu do nowszej wersji stary sklep cały czas funkcjonuje pod starym adresem i nie jest ruszany.

Jeżeli są Państwo zainteresowani aktualizacją sklepu ze starszej wersji 1.4, 1.5, 1.6, no najnowszej 1.7 zapraszamy do zapoznania się z naszym cennikiem:   cena aktualizacji sklepy presta shop z wersji 1.6 do wersji 1.7

 

Jeżeli potrzeba więcej informacji odnośnie migracji aktualizacji sklepu zapraszam do kontaktu dodatkowego:

tel: 888 537 633

e-mail: axp@prodo.pl